Jaszczurówka

Jaszczurówka - kaplica i galeria - projekt logo

Znak powstał z obrysu obiektu, z nawiązaniem do lokalizacji (góry i las). 
Forma logotypu jest poważna ale nowoczesna, minimalistyczna, zachowująca powagę miejsca.
Kolorystyka - tło to ciemna zieleń - nawiązanie do tła miejsca - gęstego lasu, natomiast sam znak to kolor drewna w słońcu, lub złoto, rozświetlone od góry słońcem.
“Wielu turystów, którzy weszli do kaplicy, aby chwilę odpocząć i usiedli w ławce przed tym ołtarzem, doświadczyło Bożej miłości i miłosierdzia. Owa kaplica stała się dla nich miejscem spotkania z Bogiem i wyciszenia.” - stąd promienie nad kaplicą, nawiązanie do wiary oraz sposobu ukazywania jej w reprodukcjach artystycznych jak obrazy które są ważną częścią galerii znajdującej się w obiekcie.

Typografia nawiązująca kształtem do pisma tradycyjnego, “ciosana” w góralskim stylu.

Forma logotypu pozwala na użycie go w różnych konfiguracjach: jako pełne logo, sam znak, logo z różnymi wersjami podpisów, w zależności od potrzeb użycia. Logo może wystąpić także w postaci jednokolorowej - nie tracąc rozpoznawalności, charakteru oraz swoich atrybutów. Projekt wykonany jest w sposób który umożliwia reprodukcję go w różnych formach użycia jak druk, haft, grawer, wypalanie na drewnie.

Tereny Jaszczurówki (nazwa wzięła się stąd, że występowały tu salamandry plamiste, przez górali zwane jaszczurami) na początku wieku należały do znanej na Podhalu rodziny Uznańskich. 
W 1903 roku Uznańscy postanowili ufundować tu rodzinną kaplicę. 
Rok później kardynał Jan Puzyna wyraził zgodę na to przedsięwzięcie. Prace zostały rozpoczęte. W 1908 roku, na stoku nad źródłami cieplicowymi, przy drodze łączącej Zakopane z Morskim Okiem, stanęła, zbudowana bez użycia ani jednego gwoździa, drewniana kaplica.

Jaszczurówka_logo_prezentacja
karol-sidorowski
Zapraszam do kontaktu.
logo-brandking
Karol Sidorowski